3 online prednášky pre seniorov: o pohybe a výžive

Senior stojací v prírode

Centrum aktívneho starnutia ponúka v rámci vzdelávacích aktivít pre seniorov zaujímavé prednášky. Chcete vedieť ako je to u seniorov s pohybom, ako sa starnutie a pohyb vzájomne ovplyvňujú, alebo vás zaujíma výživa a jej podpora pre zdravie seniorov? Zaregistrujte sa na bezplatné prednášky, a vypočujte si odborníkov, ktorí vám povedia viac. Registrovaným účastníkom bude mailom v daný termín zaslaná linka s vybranou prednáškou.

Viac informácií na webovej stránke Centra aktívneho starnutia

Prehľad prednášok:

Pohybová aktivita seniorov – online prednáška; 26. apríla 2021; 10.00 – 11.00 hod.

prednášajúci: Mgr. Ján Cvečka, PhD.

V prezentácii sa dozviete základné informácie o význame pohybovej aktivity pre zdravie a kvalitu života seniorov. Vypočujete si, čo sa deje s organizmom vo vyššom veku a ako sa dajú negatívne dôsledky starnutia spomaliť. Tak isto Vám budú odprezentované základné odporúčania Svetovej zdravotníckej organizácie pre pohyb v seniorskom veku a budete mať možnosť bezplatne sa registrovať na domáci pohybový program vytvorený v rámci projektu „Centrum aktívneho starnutia.“

 

Starnutie a pohyb – online prednáška; 24. mája 2021; 10.00 – 11.00 hod.

prednášajúci: prof. MUDr. Dušan Hamar, PhD.

„Prednáška o starnutí, dĺžke a kvalite života a možnostiach ich ovplyvňovania vhodnými formami pohybu.“

 

Výživa ako podpora zdravia seniorov – online prednáška; 21. júna 2021; 10.00 – 11.00 hod.

prednášajúci: doc. Mgr. Milan Sedliak, PhD.

V prednáške budú vysvetlené základné princípy výživy a pitného režimu. Vysvetlené budú špecifická stravovania seniorov, aj s ohľadom na najčastejšie ochorenia. Povieme si aj o význame výživových doplnkov a ako rozlíšiť tie kvalitné a vedecky overené.

 

Zdroj informácií a foto v texte: Centrum aktívneho starnutia
Ilustračné foto: Pixabay.com/RitaE