Charitatívna výstava „NA KAŽDOM ZÁLEŽÍ“

Ilustrácia pozvánky výstavy Na každom záleží

Občianske združenie Strieborné líšky v spolupráci s Centrom pohybovej aktivity Biomedicínskeho centra SAV, v. v. i. pozývajú záujemcov v dňoch 22. a 23. júna 2022 v čase od 10.00 – 15.00 hod. do priestorov Virologického ústavu BMC SAV, v. v. i., Dúbravská cesta 9, Bratislava na charitatívnu výstavu umeleckých diel pod názvom „NA KAŽDOM ZÁLEŽÍ“. Cieľom výstavy je vyjadrenie podpory Ukrajine a pomoc ukrajinským rodinám, vedcom a študentom, ktorí museli v dôsledku vojny svoju krajinu opustiť. Výstava bude následne pokračovať online na webovej stránke www.striebornelisky.sk.

Výstava ponúka obrazy a fotografie amatérskych, ako aj profesionálnych umelcov i z radov vedcov a lekárov. Na výstave sú prezentované napríklad diela výtvarníčky – grafickej dizajnérky a pedagogičky strednej umeleckej školy;  umeleckej strihačky kostýmov v SND, ktorá sa venuje paličkovaniu už 15 rokov; vysokoškolskej učiteľky a prekladateľky antickej literatúry; uznávanej odborníčky na prevenciu a liečbu tuberkulózy.

Inšpiráciou zorganizovania tohto podujatia sú diela 12-ročného chlapca Heorhii-ho, pre ktorého je kreslenie dôležitý spôsob vyjadrenia jeho vnútorného sveta a pocitov, a ktorý svoje skúsenosti a zážitky za posledné mesiace, kedy sa začala vojna s Ruskom, pri úteku rodiny z Charkova vyjadril práve touto formou.

Verejnej výstave predchádza vernisáž spojená s dražbou, ktorej výťažok poputuje na podporu ukrajinských rodín, študentov a vedcov.

 

 

V prípade, že sa vám nejaké dielo, ktoré bude po dražbe ešte k dispozícii zapáči a prejavíte oň záujem, kontaktujte, prosím, organizátorov počas priebehu výstavy.

 

 

 

 ONLINE KATALÓG (pdf)