Deň otvorených dverí BMC SAV počas TVT 2019

Biomedicínske centrum SAV (BMC SAV) pripravilo počas Týždňa vedy a techniky na Slovensku 2019 Deň otvorených dverí pre žiakov a študentov v duchu hesla Veda hrou, a to na svojom pracovisku v Bratislave, ako i v Košiciach. Mladých nadšencov vedy čakajú v Bratislave zaujímavé prednášky a interaktívne aktivity, a v Košiciach zoznámenie sa s laboratóriami a prístrojmi používanými pri experimentoch.

Deň otvorených dverí (DOD) v Bratislave ponúkne návštevníkom štyri prednášky, ktoré prezradia niečo o obezite, položia otázku, či sa dá predísť rakovine a ako rastie srdce, a účastníci sa dozvedia niečo aj o vírusoch medzi nami. Súčasťou DOD sú i interaktívne aktivity. Žiaci a študenti si poskladajú DNA, otestujú si krátkodobú pamäť, skúsia zistiť, koľko majú tuku a koľko svalov, ako rýchlo chodia, pokúsia sa rozpoznať vírusy a mnoho ďalšieho….

V Košiciach pre účastníkov pripravili stanovištia, ktoré ich prevedú pracoviskami základného výskumu pre výskum centrálneho nervového systému. Navštívia operačný trakt, histologické laboratórium a behaviorálne laboratórium, kde si môžu vyskúšať prípravu/rezanie vzoriek na kryostate, spôsoby farbenia preparátov, testovaciu miestnosť pre zvieratá s bežiacimi pásmi a vodným labyrintom a mnoho ďalšieho….

Na obe podujatia je potrebné sa registrovať.

Podujatie v Bratislave na stránke Týždňa vedy a techniky na Slovensku

Podujatie v Košiciach na stránke Týždňa vedy a techniky na Slovensku