Generali Balans Talks s doc. MUDr. Barbarou Ukropcovou, PhD.

Balans Talks je novinkou, ktorú prináša poisťovňa Generali pre širokú verejnosť. Prvý Generali Balans Talks sa uskutoční 7. októbra a privíta aj doc. MUDr. Barbaru Ukropcovu, PhD. z Biomedicínskeho centra SAV.

 

Pohyb ovplyvňuje nielen nás a naše zdravie, ale aj zdravie celej spoločnosti. Príďte si pozrieť tri rôzne pohľady na to, čo všetko dokážeme pohybom „liečiť“ a zapojte sa do debaty s inšpiratívnymi spíkrami.

 

Prvý Generali Balans Talks privíta týchto hostí:

Mgr. Maroš Molnár

profesionálny kondičný tréner a šéf centra funkčného tréningu MOLfit.sk

Dlhoročný odborník na kondičnú prípravu, dnes už aj mediálne známy z TV šou Extrémne premeny, je prísnym mentorom. Zároveň je však známy svojím citom pre precízny a tým pádom efektívny tréning, ako aj schopnosťou motivácie. Je dôležité nielen sa pre pohyb nakrátko nadchnúť, ale si toto nadšenie aj dlhodobo udržať. Práve tomuto dôležitému pohľadu na pohyb sa bude Maroš venovať aj vo svojom vystúpení. Cez jeho kondičnú prípravu prešlo množstvo tenisových, hokejových a ďalších športových hviezd, ale aj bežných ľudí. Debata s ním je preto príležitosťou dostať priame odpovede od niekoho s bohatými praktickými skúsenosťami z reálnej a úspešnej kondičnej praxe.

 

doc. MUDr. Barbara Ukropcová, PhD.

vedkyňa študujúca pohyb na molekulárnej úrovni z Biomedicínskeho centra SAV

Špičková slovenská vedkyňa dlhodobo pôsobiaca v USA dnes spolu s manželom a tímom rozvíjajú svoj výskum na jednom z najlepších slovenských vedeckých pracovísk. Venuje sa doteraz málo zmapovanej komunikácii medzi rôznymi orgánmi nášho tela, napríklad svalmi, tukovým tkanivom a mozgom, ktorú spúšťa práve pohyb. Výsledky jej výskumu na svetovej úrovni ukazujú, ako tieto procesy zásadne ovplyvňujú naše fyzické a mentálne zdravie. Vo svojom vystúpení vám táto nadšená popularizátorka vedy vysvetlí, prečo je intenzívnejšia fyzická námaha významným, ale stále nedoceneným ochranným faktorom nášho zdravia a účinnou prevenciou pred mnohými civilizačnými chorobami.

 

Mgr. Juraj Karpiš

ekonomický analytik, spoluzakladateľ think tanku INESS.sk, freediver a vytrvalostný nadšenec

Autor knižného bestselleru „Zlé peniaze“, ktorý vznikol z jedného z najlepších domácich ekonomických newslettrov, je bravúrnym dekodérom makroekonomických trendov a súčasných finančných fenoménov aj pre tých, ktorým táto téma veľa nehovorí. Juraj je vášnivý prednášajúci a diskutér. Vo svojej prednáške ozrejmí, prečo si civilizačná zmena, ktorá priniesla nových najväčších zabijakov medzi chorobami, vyžaduje zásadne zmeniť aj zdravotnú starostlivosť, ktorej náklady sa rozkladajú na celú spoločnosť. Ak ste si doteraz mysleli, že vaše zdravie a zdravie ekonomiky spolu súvisia len málo alebo vôbec, Juraj vás veľmi rád pádnymi argumentmi vyvedie z omylu.

Večerom vás bude sprevádzať športový moderátor a komentátor Števo Eisele, ktorý má k pohybu a ekonomike tiež veľmi blízko.

 

Celý výťažok zo vstupného bude venovaný na podporu programu Učenie pre život, ktorý v rámci celosvetovej iniciatívy The Human Safety Net spustila poisťovňa Generali v spolupráci s Úniou materských centier aj na Slovensku so snahou pomôcť deťom zo znevýhodnených rodín, aby ich sny neostali len snami. Bezplatný program Učenie pre život pomáha znevýhodneným a sociálne slabým rodinám s deťmi vo veku 0 – 6 rokov. Rodiny sa raz do týždňa stretávajú na workshopoch v materskom či rodinnom centre pod vedením certifikovanej lektorky a rodičia sa pomocou Montessori metódy učia hravou formou postupne rozvíjať zručnosti, schopnosti a vedomosti svojich detí. Viac informácií o programe nájdete na www.ucenieprezivot.sk.

 

Dátum: pondelok 7. októbra 2019

Začíname o: 18:00 hod.

Cena lístkov: 8 € (online predaj), 10 € (na mieste)

Miesto: KC Dunaj, Nedbalova 3, 811 01 Bratislava