Konferencia na tému Genetická toxikológia a prevencia rakoviny (jún 2023)

Plagát ku konferencii. Informácie z plagátu sú aj súčasťou textu.

Biomedicínske centrum SAV, v. v. i., Ústav experimentálnej onkológie a Nadácia Výskum rakoviny vás po dvojročnej prestávke pozývajú na pravidelné stretnutia vedeckých a výskumných pracovníkov z Českej a Slovenskej republiky. Konferencia pod názvom „Genetická toxikológia a prevencia rakoviny“ ponúka priestor na prezentáciu a diskusiu o najnovších výsledky a o aktuálnych problémoch z oblasti genetickej toxikológie, onkológie a prevencii nádorových ochorení, molekulárnej a bunkovej biológie, nanotoxikológie/nanobiológie, alebo vplyvoch životného prostredia na ľudské zdravie.

Podujatie sa uskutoční v dňoch 12. – 15. júna 2023 v KC Smolenice.

„Teší nás stúpajúci záujem mladých vedeckých pracovníkov o túto konferenciu. Je to pre nich vhodná príležitosť na získavanie prvých praktických skúseností s prezentáciou vlastných výsledkov a ich diskusiou so skúsenejšími kolegami“, konštatujú organizátori konferencie, ktorí dodávajú, že aj v tomto roku, vďaka dotácii poskytnutej Československou biologickou spoločnosťou, môžu znížiť konferenčný poplatok pre študentov VŠ a doktorandov.

Novinkou tohtoročnej konferencie je súťaž o najlepší poster. Sponzorom tejto súťaže je vedecký časopis vydávaný americkou fyziologickou spoločnosťou AJP-Cell Physiology, ktorý sa venuje predovšetkým novinkám v oblasti bunkovej a molekulárnej fyziológie, integrovaným reguláciám na bunkovej úrovni, génovej expresii, bunkovým interakciám, ako aj patofyziológii, morfológii a imunológii.

 

Viac informácií nájdete na webovej stránke konferencie

 

Zdroj a foto: organizátori a webová stránka konferencie