Seminar Speaker Series – Prof. Peijun Zhang (07. 05. 2020)

Plagát k podujatiu projektu CAPSID. Informácie z plagátu sú aj súčasťou textu

Prednáška Prof. Peijun Zhang z Univerzity v Oxforde, pod názvom „Interrogating HIV-1 On A New Level“ zo série prednášok ‚Seminar Speaker Series‘ projektu CAPSID sa bude konať dňa 7. mája 2020 o 14.00 hod. prostredníctvom on-line vysielania cez aplikáciu ZOOM.

Témou seminára bude aktuálny vývoj nových liekov a terapeutických stratégii na prevenciu a liečbu vírusových ochorení, konkrétne HIV-1, pri ktorom hra kľúčovú úlohu kryo-elektrónová mikroskopia.

Profesorka Zhang z Oxfordu predstaví vývoj špičkových technológii kryoEM, ktoré prinášajú bezprecedentne rozlíšenie a umožňujú tak rozsiahle badanie in situ štruktúr veľkých molekulárnych komplexov v ich natívnom bunkovom prostredí. Na lepšie pochopenie procesu infekcie používa skupina profesorky Zhang integračný prístup kombinujúci štrukturálne metódy s retroviroológiou, bunkovou biológiou a počítačovými simuláciami.

 

Projekt CAPSID a jeho aktivity je spolufinancovaný Európskym fondom regionálneho rozvoja v rámci programu Interreg V-A Slovensko-Rakúsko.

Viac informácií o prednáške, ako aj registrácia na webovej stránke projektu: https://capsid.vbcf.ac.at/events/

ANOTÁCIA a PRIHLASOVACIE ÚDAJE PREDNÁŠKY (pdf)

 

Predchádzajúci seminár:
Seminar Speaker Series – Dr. Arthur Sedivy (30. 04. 2020)
Seminar Speaker Series – Dr. Bertrand Raynal
Organizátori: