Seminar Speaker Series – Prof. Ohad Medalia (25. 06. 2020)

Plagát k podujatiu projektu CAPSID. Informácie z plagátu sú aj súčasťou textu

Prednáška prof. Medalia z Univerzity v Zurichu, pod názvom „How can thin filaments protect a nucleus? The structure and function of lamins.“ zo série prednášok ‚Seminar Speaker Series‘ projektu CAPSID sa bude konať dňa 25. júna 2020 o 14.00 hod. prostredníctvom on-line vysielania cez aplikáciu ZOOM.

Seminár prof. Medalia vás prevedie skúmaním štruktúry buniek, a to konkrétne tenkých bunkových vlákien, ktoré tvoria vrstvu zvanú lamina a chránia tým bunkové jadro. Vedecká skupina prof. Medalia využíva rôzne techniky k štúdiu štruktúry a funkcie laminy in situ, ktorá vystiela celý vnútorný povrch membrány jadrového obalu a hrá preto kľúčovú úlohu pri ochrane jadra.

Cieľom práce jeho vedeckej skupiny na Univerzite v Zurichu je porozumieť bunkovej prestavbe biomakromolekúl a vzťahom štruktúry a funkcie veľkých proteínových ‚strojov‘ počas bunkových procesov pomocou trojrozmerných mikroskopických prístupov.

 

Projekt CAPSID a jeho aktivity je spolufinancovaný Európskym fondom regionálneho rozvoja v rámci programu Interreg V-A Slovensko-Rakúsko.

Viac informácií o prednáške, ako aj registrácia na webovej stránke projektu: https://capsid.vbcf.ac.at/events/

ANOTÁCIA a PRIHLASOVACIE ÚDAJE PREDNÁŠKY (pdf)

 

Predchádzajúci seminár:
Seminar Speaker Series – Dr. Florian Schur (28. 05. 2020)
Seminar Speaker Series – Prof. Peijun Zhang (07. 05. 2020)
Seminar Speaker Series – Dr. Arthur Sedivy (30. 04. 2020)
Seminar Speaker Series – Dr. Bertrand Raynal

 

 Organizátori: